Background

Napsali o nás

Kde všude se o nás psalo?

New York Times, Forbes, Česká televize nebo Brněnská drbna – čas od času se nějakým online i offline médiem mihneme. Tady jsme vám nachystali výběr toho nej.

AtBars.com: Koktejly s sebou nemusejí být jen o kompromisu

AtBars.com: Koktejly s sebou nemusejí být jen o kompromisu

19. 11. 2020

Lahvované drinky, to je základní kámen nabídky každého baru, který se rozhodnul zůstat v lockdownu otevřený. Spoustu inspirace z různých podniků přináší článek šéfbarmana Super Panda Circusu na odborném barovém portálu.

Blesk.cz: Barmani z Brna vyrazili na pomoc nemocnicím

Blesk.cz: Barmani z Brna vyrazili na pomoc nemocnicím

30. 10. 2020

Kdo jiný si v covidových časech zaslouží maximální podporu než vyčerpaný zdravotnický personál? My to víme, proto jsme v nejhorších časech pro brněnské nemocnice montovali ochranné štíty a lékařům i sestřičkám vozili něco dobrého na zub.

Forbes.cz: Zakladatel slavných brněnských barů Vlachynský nefňuká

Forbes.cz: Zakladatel slavných brněnských barů Vlachynský nefňuká

13. 10. 2020

Podzim roku 2020 se do dějin českého gastra nezapíše zlatým písmem, při vyhlášení dalšího uzavření provozoven panovaly zmar s beznadějí. Nás situace přiměla pořádně rozjet e-shop na tomhle webu a vrhnout se po hlavě do úplně nových věcí.

Metro: Jak hacknout mozek? Třeba drinkem z čajů matcha a sencha

Metro: Jak hacknout mozek? Třeba drinkem z čajů matcha a sencha

28. 9. 2020

Co je to vlastně ten brainhacking? Zcela přirozená potřeba hledání, jak být výkonnější. Můžete si odepřít těžké jídlo, zahajovat své dny ledovou sprchou, sedět na židli s pružinou… A taky dát si nápoj obsahující nootropika a další látky podporující soustředěnost – tedy naši Osmičku.

Jídlo a radost: Psycholog v restauraci – benefit, nebo zbytečnost?

Jídlo a radost: Psycholog v restauraci – benefit, nebo zbytečnost?

24. 8. 2020

O duševní pohodu Lidí z Baru se stará psycholožka Olinka Vlachynská. Podle ní je nutné, aby její kolegové především zvládali oddělit pracovní a osobní život. Místo udílení rad jim Olinka na sezeních dává prostor pro hledání vlastních otázek a odpovědí.

AtBars.com: Bar, který neexistuje má svůj vlastní vermut

AtBars.com: Bar, který neexistuje má svůj vlastní vermut

22. 7. 2020

Po Osmičce přichází Sedmero – moravský vermut, který vyvinuli barmani z Baru, který neexistuje ve spolupráci s excelentním vinařem Janem Stávkem. Kromě obligátního pelyňku pravého obsahuje také například list maliníku nebo mateřídoušku. Jeho základem je růžové víno z Němčiček.