O nás

Jsme stopadesátihlavá četa bojovníků za lepší a láskyplnější gastro.

Někdy si sebejistě říkáme „nejpohostinnější barový tým“ a každý den se snažíme, abychom jím vážně byli. A abyste to vy, hosté, cítili z každého našeho projektu – ať už vám vaříme oběd, hostíme vás v hotelu nebo vás třeba učíme míchat drinky.

Číst dál
Background

Naše angažmá na brněnské gastroscéně začalo v roce 2009 prvním stánkem Turbomoštu na brněnských vánočních trzích. O tři roky později jsme otevřeli první podnik, který sice ignoroval všechna zaběhnutá pravidla tehdejšího pohostinství, ale zato byl stoprocentně podle našich představ – Bar, který neexistuje. Postupně přibyly další čtyři stálé bary a jeden letní bar na Svoboďáku. Každý má jiný koncept, jiného ducha, a každý z nich je vyhledávaným místem, které boduje v různých anketách a soutěžích včetně slavného průvodce Maurerův Výběr Grand-restaurant.

about-1

Paralelně vzniklo taky několik nebarových projektů, jako je zážitkový hotel, vlastní catering, lokální autorská limonáda, online magazín, koktejlová kuchařka, desková hra, program gastro vzdělávání, podcast, brainhack drink… A s jistotou můžeme říct, že tohle ještě není konečná.

IMG_7340

Věříme totiž, že pohostinství má svůj rozkvět ještě před sebou a my chceme být u toho. Proto se moc neohlížíme na vlastní limity a vrháme se vstříc novým a ne tak úplně známým zítřkům.

Jak jde čas

2009

Turbomošt

Tady to všechno začalo. Svařený 100% jablečný mošt z Bílých Karpat se skořicí, hřebíčkem, badyánem a pravou jablkovicí od první chvíle okouzlil a zahřál srdce Brňáků i přespolních. Od roku 2009 je tak Turbomošt neodmyslitelnou součástí brněnských vánočních trhů a prosinec naším nejoblíbenějším měsícem v roce. Tak na ty nejkouzelnější Vánoce!

2012

Bar, který neexistuje

Proslulá éra americké prohibice a svižný jazz linoucí se z reproduktorů. Klasické koktejly, jimi inspirované signature koktejly, nebo drinky šité přímo vám na míru. Police s lahvemi z celého světa zdobící celou jednu stěnu až po strop a k tomu hřejivý pocit, že tenhle kousek New Yorku v Brně je tu jen pro vás a váš dnešní úžasný večer.

2014

Super Panda Circus

Rozhrňte závěs a vstupte! V tomto Japonskem inspirovaném šapitó nic nedává smysl, ale o to víc vás to bude bavit. Sedíte na tribuně a před vámi se odehrává vzrušující barmanská podívaná na jejímž konci ochutnáte ten nejúžasnější a zároveň nejdivnější drink svého života.

2014

Nepiju břečky

Internetový portál nejen pro barové fajnšmekry s názvem Nepiju břečky.

2017

4pokoje

Americké skoro nonstop bistro, volně se prolínající s barmanským obývákem. Chcete snídat v devět večer a připíjet si šampaňským v devět ráno? Dát si k obědu negroni a pochutnat si na asijských knedlíčcích, sicilských arancinách nebo na české krupičné kaši s grankem? To všechno tady můžete – jídlo a pití jsou totiž láska!

2017

Zázračná limonáda

Svět má milion barev a chutí a my jsme se rozhodli je (skoro všechny) dostat do láhve. Tak, aby si každý mohl vybrat ten svůj Zázrak, kterého se nemůže nabažit. A tak jsme začali vyrábět Zázračnou – lokální, antichemickou, přírodní a extra vymazlenou limonádu stvořenou profesionálními barmany z našich podniků.

2017

Na Brno Dobrý

Žhavá letní láska a zároveň ledově osvěžující oáza v srdci Brna. Koktejlový bar v obležení palem a plážových lehátek, která nabízejí odpočinek všem, kteří jdou zrovna okolo – každý nedeštivý den v období od června do září.

2017

Úplně Všude

Když si chcete naši pohostinnost, koktejly, pochoutky a další požitky z našich podniků vychutnat kdekoliv jinde, než v našich barech, je tu náš catering Úplně Všude.

Dokážeme uspořádat zahradní slavnost v úzkém kruhu několika nejbližších i velkolepou svatbu pro 200 hostů. Baví nás míchat drinky na hasičském plese, připravit voňavý coffee break účastníkům odborné konference, nebo se detailně pitvat v přípravách svatebního menu dle konkrétních představ snoubenců.

2017

Mluvící hlavy

Baví nás rozvíjet nejenom naše bary, ale taky gastro-scénu jako celek. A tak už pěknou řádku let pracujeme na tom, abychom přispívali k rozkvětu (nejen) brněnské gastronomie.

2018

Whiskey Bar, který neexistuje

Nejhřejivější ostrovní bar, komorní a útulný. Oplývá naší nejširší nabídkou whiskey, koktejly všech možných chutí a náručí poctivého jídla i požitkářských ústřic. Bar, ve kterém se každý den vzdává hodování hold.
2018

Slast

Farec. Koktejl. Slast! Podzemní tiki bar s vodními dýmkami a exotickými pokrmy, ve kterém si každý najde svůj kus opojné Slasti. Místo, kde si můžete dát bezstarostné prázdniny uprostřed pracovního týdne. V centru Brna. Na Zelňáku.

2018

Anybody

Pokud hledáte hotel, kde pohodlně složit hlavu při cestě Brnem – tohle není to místo. Pokud hledáte malý nevídaný svět, který vám umožní zažít něco úplně nového – pak jste v Anybody správně!

2019

Dar, který neexistuje

Ten nejlepší dar, jaký můžete někomu (nebo sám sobě) věnovat. Kouzelný voucher, který platí ve všech pěti našich kamenných barech a který můžete uplatnit na úplně cokoliv. 

Najednou nebo postupně – to už necháváme na vás.

2020

Šéfové jsou kokoti

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč je každý šéf (aspoň trochu) kokot? Náš šéf Honza Vlachynský, který řídí celou stopadesátihlavou bandu Lidí z Baru, jo – a mockrát. A tak o tom napsal knihu. 

2020

Zázračná Osmička

Protože nejen koktejly, bary a dobrým jídlem je člověk živ a někdy je prostě potřeba pořádně zabrat i v kanclu u počítače, vymyslet to nejkreativnější menu na světě a odpovědět na všechny e-maily za jednu noc.

2020

Tekutá kuchařka

Namíchejte si drinky jako z Baru, který neexistuje a staňte se hvězdou každé domácí party a nejlepším hostitelem široko daleko.

2020

Tour de Bar

Víceúrovňová deskovka pro 2-5 hráčů. Obejděte všechny bary ve městě a užívejte si plnými doušky noc, ze které vyjdete jako vítěz.

2020

Báječňák

Nejbáječnější (a taky nejbarevnější a nejdivočejší) vaječňák v celém vesmíru, do jehož sladce hravé chuti se chcete zabalit každý den.

Překvapení Vánoc 2020 a pak brněnských adventních trhů 2021, kterého si můžete na stáncích na Dominikánském náměstí a Zelném trhu dopřávat co chuťové pohárky ráčí. Neb zahřeje a rozveselí nejednu promrzlou duši – na to vsadíme vlastní cylindr.

2021

Grandhotel Sluchátko

Naše první angažmá mimo hranice moravské metropole, konkrétně v kouzelném Vranově nad Dyjí.

Hotel s nejbarevnějším geniem loci, plný vzrušujících tajemství a sladkých překvapení z bohaté a daleké minulosti.

2021

Žardán

Zahrada radosti, nespoutané zábavy, odpočinku a hlavně nejpřekvapivějších koktejlů a malých dobrot pod taktovkou principálů Super Panda Circu.

Výhradně letní kratochvíle ukrytá za zdmi Hlídky v parku pod Špilberkem.

2021

+KK

Když jsou 4pokoje málo, stačí přidat +KK, alespoň na chvíli.

Koktejlový kout, kávový kemp, nebo třeba kamarádská kostka, chcete-li. Detešovaný sezónní bar 4pokojů na Pohořelci (to je ten plácek za Centrumem na Maliňáku), ve kterém na vás čekají letní nebo zimní speciality vybízející k strávení několika příjemných chvil v blízkosti, pro případ náhlé potřeby doplnění kelímku.

2021

Hoax coffee

V dnešní době moře informací a oceánu dezinformací leckdo neví, čemu věřit. A tak jsme se rozhodli poddat trendu a využít toho, že je v ČR strašně málo pražíren kávy (shoutout všem 267485937 pražírnám v rádiu 50 km od Brna) a vehementně šíříme dobrý, farmářům férově zaplacený kafe a ucházející, copywriterovi neproplacený hoaxy.

2021

Cryptomošt

Když měsíce chystáte ty nejvíc epic stánky Turbomoštu v historii vesmíru a ty se pak ze dne na den zavřou... nezbývá, než z Turbomoštu vykřesat NFT Cryptomošt a přesunout se do bezpečného světa jedniček a nul.

Virtuální fanklub Turbomoštu ve všech podobách s přesahem do reálných světských radostí – od listopadu 2021 ve vašich crypto wallet a na Discordu.  

2021

Smysl života:

Celovečerní ne-úniková hra

Když máte hotel s historií tak bohatou, že by se dala krájet, může se taky stát, že si ukrojíte sousto, které je pro jednoho až příliš šťavnaté. Objevili jsme dosud nevyřešenou záhadu, která se stala v našem Grandhotelu Sluchátko. Chcete ji s námi prozkoumat až na dřeň?

Víkendová hra pro partu přátel, rodinu (s dětmi od 12 let), nebo třeba jen pro dva. V Grandhotelu Sluchátko ve Vranově nad Dyjí.

2022

Trip jak Brno

Na tenhle čtyřhodinový trip centrem Brna jen tak nezapomenete. Čtyři bary. Drinky. Degustační pokrmy. Pohlcující příběh vyprávěný průvodcem jen pro Vaši skupinu. Zážitek na pouhém kilometru pěší trasy. Skvělý dárek pro všechny, kteří ocení cestu večerem a nocí trochu jinak.

2022

Nebál

Napadlo vás někdy, co by se stalo, kdyby se Ludvík XIV. Rozhodl uspořádat večírek

v dnešní době? Jak by to vypadalo, kdybyste se – stejně jako Alenka – propadli do říše divů? Odpovědí je Nebál!

 

Trochu bál, trochu párty, trochu cirkus, trochu art. Zcela jiný svět stvořený pro jeden jediný večer. Hudba, umění, performance… skvělé drinky, jídlo, ale hlavně vy. Díky koncentraci toho všeho na jednom místě vznikne zážitek, který už nemá šanci se opakovat.

2022

Buď Laska

Ukrajinská restaurace ve Vranově nad Dyjí, kde najdete všechno, co jste kdy chtěli z ukrajinské kuchyně ochutnat, a taky to, co možná ještě vůbec neznáte... ale chutnat vám to bude stopro taky. Celá restaurace vznikla ve spolupráci s ukrajinskými ženami, které ubytovali v Grandhotelu Sluchátko. Ten se na čas proměnil v Buď Laska a všechno jídlo je taky ukrajinskými ženami s láskou připravované i podávané. S češtinou tu člověk moc nepochodí, ale nebojte, česko-ukrajinský slovníček máme! 

2023

Whiskáč na Jakubáku

Větší bratr Whiskáče z Gorkého, obložený dřevem a vonící kůží, připravený na nápor degustátorů, hladovců i příznivců zlatavého moku. Místo, kam zapadnete s drahou polovičkou stejně, jako s batalionem rozjařených přátel.