Background

Naše fairtrade zrnková káva Colombia Benedicto Puentes Gonzales

Naše vlastní lidobarová káva, kterou jsme si pořídili v rámci projektu Underdog ve spolupráci s brněnskou pražírnou Rebelbean. O co jde?

 

Vykoupí se celá úroda konkrétního farmáře, který tak má zaručeno, že nic nepřijde nazmar a že bude mít finance na rozvoj své farmy a nákup různého vybavení. Navíc káva, kterou jsme si takto vybrali, je jen a jen u nás. A když vás zaujme, tak i u vás. Tato konkrétní je z Kolumbie, z oblasti Tolima.

Promytá káva „Altura“ farmáře Benedicta Puetese Gonzála z farmy Palma Roja

Takhle super washedka z farmy Palma Roja od farmáře Benedicta Puetese Gonzála je novým začínajícím projektem, který nás nadchl. Benedicto svoji kávu nadvakrát „fermentoval“. Nejdříve ji ponechal v jutových pytlích po dobu 15 hodin a až poté je fermentoval, očistil a zpracoval. V chuti cítíme cukr, panelu a květy. Je lehká, sladká a zároveň příjemně ovocná s plným tělem. Tato káva je specifická právě díky nadmořské výšce, kde kávovníky rostou (2100-2200 m.n.m.). A báječně se hodí na espresso i filtr.

Hmotnost kávy je 250 g.

Další informace

325 Kč

Doprava: po Brně zdarma, do Zásilkovny 40,- Kč, na adresu po celé ČR 80,- Kč

Předchozí produkt Nadcházející produkt

4pokoje

Americké skoro nonstop bistro, volně se prolínající s barmanským obývákem. Chcete snídat v devět večer a připíjet si šampaňským v devět ráno? Dát si k obědu negroni a pochutnat si na asijských knedlíčcích, sicilských arancinách nebo na české krupičné kaši s grankem? To všechno tady můžete – jídlo a pití jsou totiž láska!

4pokoje