Background

HOAX Coffee Colombia Benedicto lot 1 250 g

Farma: Palma Roja
Farmářka: Benedicto Puentes
Oblast: China Alta, Tolima
Nadmořská výška: 1760 m n. m. 
Zpracování: Washed 
Odrůda: Caturra, castillo
Příprava: Filter
 
Otvírák: 
Čokoládově sladká s nádechem kardamomu. Jako politický proslov.

O procesu:
Benedicto nám opět připravil svou šťavnatou příjemnou kávu, směs odrůd caturra a castillo, kterou zpracoval jako promytou, ale s dvojitou fermentací. Po sklizení byly zralé třešně fermentovány 50 hodin, poté byly odslupkovány, a následovala další fermentace po dobu 100 hodin v plastových pytlích. Finálně byla káva promyta a sušena na střešní sušárně po dobu 15 dní.

Další informace

Zvolte si svůj hoax na obalu
350 Kč
Tento produkt lze doručit pouze za pomoci následujících dopravců:
  • Zásilkovna
  • Nejvýhodnější doručení na místo určení
  • Kurýr celá ČR
Předchozí produkt Nadcházející produkt

O farmě

Slovy našich milých Chicas: ,,Farma Palma Roja patří rodině Puentes Gonzáles. Je poměrně nová, v roce 1995 ji založili Benedicto Puentes Vásquez a Marghod González. Právě jejich nejmladší syn, Benedicto Júnior, je náš známý a kamarád a díky němu a jeho italské ženě Heleně jsme začali kávu z Tolima kupovat. Kávovníky na farmě Palma Roja mají okolo 7 let a rostou většinou bez zastínění. V této oblasti je totiž během roku tak vysoká oblačnost, že dodatečný stín by byl na škodu a neumožňoval by rostlinám jejich rozvoj. (Zastínění se používá v oblastech, kde je světelná intenzita během roku nad průměrnou potřebou kávovníků.)
 
V posledních pár letech se tito dva společně snaží, aby pošoupli místní produkci kávy o kousek výš. Své kávy Benedicto zpracovává velmi pečlivě. Někdy také nakupuje zralé třešně od farmářů z okolí. A ukazuje lidem, že kvalitu (a tím i cenu) lze zvýšit dobrým a přesným zacházením. 
 
Opakuje se zde to, co zažíváme i na jiných farmách (např. v Rondónu, Boyacá). Pokud je někdo z místních nositelem změny, je to ten nejpřímější způsob, jak dosáhnout výsledků. Zejména pokud je to někdo, koho mají lidé rádi a respektují ho, jako je Benedicto. ''.