Background

BKN stařený koktejl: Mai tai 750 ml

Další do rodiny na dřevě stařených koktejlů tentokrát reprezentuje polynéskou kulturu.
V barmanském světě tzv. Tiki kulturu. Mai tai je název pro svěží koktejl, který se skládá ze tří různě typologických rumů, francouzského pomerančového likéru, mandlí a limety. 
 

Pozor! Je to síla. Koktejl připravujeme tak, že na rumu rozhodně nechceme šetřit, asi tak jak by se slušelo v každém rumovém rodišti.
Limetka a sladkost mandlí krásně zaobalí právě sílu, kterou nám rumy do drinku promítnou. To celé si poleží ještě na dubovém dřevě a hurá do lahve!

Objem lahve je 750 ml a připravíte si z ní 6 porcí drinku.

 

Další informace

890 Kč

Doprava: po Brně zdarma, do Zásilkovny 40,- Kč, na adresu po celé ČR 80,- Kč

Předchozí produkt Nadcházející produkt

Kde se vzal Mai Tai?

Název nápoje vznikl zkrácením tahitského výrazu „maita'i roa ae“, který znamená „tak dobrý, jako by nebyl z tohoto světa“. O jeho autorství se vede spor: od roku 1944 ho podával Victor Bergeron v baru Trader Vic's v Oaklandu, ale za vynálezce receptu se následně označil restauratér Don the Beachcomber, který ho podle vlastního tvrzení připravil již roku 1933. Obliba koktejlu souvisí s módou restaurací v polynéském stylu v Americe padesátých let, kterým se říkalo Tiki culture, byly vyzdobeny vyřezávanými polynéskými sochami a rákosovými rohožemi, hrála v nich hudba využívající domorodé motivy a pití se v nich podávalo ve skořápkách kokosových ořechů. Mai Tai pomohl zpopularizovat také film Blue Hawaii s Elvisem Presleym.

Kde se vzal Mai Tai?

Bar, který neexistuje

Proslulá éra americké prohibice a svižný jazz linoucí se z reproduktorů. Klasické koktejly, jimi inspirované signature koktejly, nebo drinky šité přímo vám na míru. Police s lahvemi z celého světa zdobící celou jednu stěnu až po strop a k tomu hřejivý pocit, že tenhle kousek New Yorku v Brně je tu jen pro vás a váš dnešní úžasný večer.

Bar, který neexistuje